Masáže

Masáž je vo všeobecnosti činnosť, pri ktorej pôsobením na povrch tela mechanickými podnetmi sa snažíme docieliť v tele masírovanej osoby pozitívne zmeny. Účinok masáže je závislý od použitých masérskych hmatov. Každý z nich má svoje osobité vlastnosti, ktoré im umožňujú ovplyvňovať organizmus ako celok, alebo jeho jednotlivé časti.

Masáž je možné objednať telefonicky na čísle

0908 225 461 – Silvia Szabó Simon.

Prevádzkovanie

  • Pondelokzatvorené
  • Utorok11:00 - 19:00
  • Stredazatvorené
  • Štvrtok11:00 - 19:00
  • Piatok12:00 - 19:00
  • Víkend - podľa dohody14:00 - 18:00

Klasická

Zlepšuje prekrvenie pokožky, podkožia a svalov, pomáha uvoľňovať stuhnuté a bolestivé svaly a podieľa sa na lepšom vyplavovaní odpadových látok z organizmu. Vďaka pravidelnej klasickej masáži sa pokožka na vašom tele môže stať pružnejšou a môžete predísť bolestiam, ktoré bývajú dôsledkom stuhnutého svalstva – napríklad v oblasti šije, medzi lopatkami a v krížoch. Klasická masáž pomáha aj pri rekonvalescencii svalov a kĺbov po dlhom znehybnení v dôsledku zlomeniny alebo iného zranenia. Je najznámejším druhom masáže.

Banková

Masáž medom v tejto forme k nám prišla z Ruska, kde sa používala už v dávnych dobách.Takáto masáž pomáha nášmu telu k detoxikácií a hlavne zbaviť sa nepriaznivých účinkov stresu a nečistého životného prostredia.

Vďaka detoxikačným účinkom medu a špecifickým masérskym hmatom dochádza k odstraňovaniu usadenín a jedov z telesných tkanív. Liečivé účinky medu sú nám známe už od staroveku, poznali ju už stari Egypťania. Bežne sa využíva na liečenie rán, na zlepšenie trávenia, pri dýchacích problémoch, regenerácií pečene, obličiek a tiež anémií, pri čom má dôležité miesto ako potravina, ktorá obsahuje obrovské množstvo vitamínov a minerálov.

Medová

predstavuje mimoriadne jednoduchú a účinnú metódu ošetrovania. Jej účinok ide nielen do hĺbky buniek kože a podkožného tkaniva, ale aj do obalu svalov. Dobré výsledky sa dosahujú pri reumatických stavoch, pri stvrdnutí svalov, pri zápaloch, neuralgiách, bolestiach a napätí svalov a pod.

Hlavným cieľom liečenia odsávacími bankami je posilniť samoliečiace sily organizmu, dať ich do pohybu, aktivizovať a regenerovať celý organizmus a zvyšovať jeho výkonnosť. Pred bankovaním sa prevedie krátka zahrievacia masáž vhodnými rastlinnými olejmi, vynikajúce sú kombinácie s éterickými olejmi.

Pomáha pri niektorých bolestiach chrbta, šije, kĺbov, hlavy, dobre pôsobí na obličky, močový mechúr, žalúdok, slezinu, pankreas, pečeň a žlčník, pohlavné orgány, lymfatický a imunitný systém, prekrvenie dolných a horných končatín

Aromatická

Pri aromaterapeutickej masáži prenikajú silice do organizmu a napomáhajú odstraňovať potiaže, priaznivo ovplyvňuje krvný obeh, nervový systém a trávenie, harmonizuje psychiku a telesné funkcie. Masáž je vhodná pri únave a prepracovaní.Pri aplikácii masáže pôsobíme nielen na úroveň fyzického tela, ale i na duševnú a psychickú rovnováhu človeka. Pomáha odstrániť prvotnú príčinu ochorenia – disharmónie. Aromaterapeutickými masážami môžeme pomáhať dospelým i deťom. Nesmierne pozitívne pôsobia prvky detských masáží, hlavne pri odstránení popôrodnej traumy, celkovo ukľudňujú, posilňujú imunitu, podporujú pamäť, deti sú odolnejšie voči vonkajším negatívnym vplyvom. Napomáhajú pri dyslexii, ľahkej mozgovej disfunkcii, Downovom syndróme. Zlepšuje sa stav astmatikov, alergikov, ekzematikov.